Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy nadszedł wyczekiwany przez uczniów czas zabawy, wspaniałych przygód i słońca. Czas odpoczynku od lekcji, sprawdzianów, prac domowych.


Dziękując za współpracę i wysiłek wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Świeszynie życzę niezapomnianych wrażeń i bezpiecznych przygód na plaży, w górach i nad jeziorami, radości z każdego wakacyjnego dnia i wielu chwil wartych wspomnień.

Odpoczywajcie i bawcie się bezpiecznie.
Joanna Remplewicz- Dyrektor Szkoły Podstawowej im. 27 WDP AK w Świeszynie

101 rocznica odzyskania niepodległości

7 listopada w naszej szkole odbył się przegląd piosenki patriotycznej z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie każdej klasy, podczas uroczystego apelu zaprezentowali przygotowane wspólnie z wychowawcami i nauczycielką muzyki utwory. Mogliśmy usłyszeć między innymi takie piosenki jak: „Przybyli ułani pod okienko”, „Pierwsza brygada” czy „Szara Piechota”. W występie solowym swoje umiejętności wokalne zaprezentował uczeń klasy V i wykonał utwór „Maszerują strzelcy”. Niespodziankę dla wszystkich przygotowała także klasa III, która podczas apelu zatańczyła polkę warszawską. Oprócz pięknie zaśpiewanych piosenek mogliśmy także podziwiać stroje i i rekwizyty przygotowane przez uczniów i nauczycieli.