Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy nadszedł wyczekiwany przez uczniów czas zabawy, wspaniałych przygód i słońca. Czas odpoczynku od lekcji, sprawdzianów, prac domowych.


Dziękując za współpracę i wysiłek wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Świeszynie życzę niezapomnianych wrażeń i bezpiecznych przygód na plaży, w górach i nad jeziorami, radości z każdego wakacyjnego dnia i wielu chwil wartych wspomnień.

Odpoczywajcie i bawcie się bezpiecznie.
Joanna Remplewicz- Dyrektor Szkoły Podstawowej im. 27 WDP AK w Świeszynie

Dzień Kota

W lutym obchodzony jest Dzień Kota. W poniedziałek, 18 lutego,  dzieci z Oddziału Przedszkolnego zamieniły się w prawdziwe kociaki. Miały uszy, ogonki, a nawet kocie wąsy. Dzielnie ćwiczyły kocią gimnastykę: koci grzbiet, wyciąganie pazurów oraz kłębuszki. Dowiedziały się jak dbać o kota, czym go karmić i jak wołać koty w obcym języku.  Świetną zabawą była bajka artykulacyjna „Poranek kota Puszka”- w rolę kota wcielił się… język. Następnie nasze kociaki podzielone na 4 drużyny rywalizowały ze sobą w konkurencjach: picie mleka z talerzyka- językiem, zwijanie kłębka, podawanie piłki, szukanie myszki w dziurze, odszukiwanie z zamkniętymi oczami dwóch identycznych płytek sensorycznych. Dzieci wykonały również pacynki przedstawiające kota-  posłużą do zabawy w teatr. Na koniec była słodka niespodzianka! Czekolada do picia z pysznymi piankami! Mmmmm pychaaaaaaa!! Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom za udział w Dniu Kota.
Autor : Dorota Falko