Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy nadszedł wyczekiwany przez uczniów czas zabawy, wspaniałych przygód i słońca. Czas odpoczynku od lekcji, sprawdzianów, prac domowych.


Dziękując za współpracę i wysiłek wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Świeszynie życzę niezapomnianych wrażeń i bezpiecznych przygód na plaży, w górach i nad jeziorami, radości z każdego wakacyjnego dnia i wielu chwil wartych wspomnień.

Odpoczywajcie i bawcie się bezpiecznie.
Joanna Remplewicz- Dyrektor Szkoły Podstawowej im. 27 WDP AK w Świeszynie

Gdy Bóg podróżuje koleją…

19 grudnia w naszej szkole zapanowała świąteczna atmosfera. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie wszystkich klas przygotowali wraz z wychowawcami wigilie klasowe w swoich salach. O godzinie 12.00 rozpoczął się uroczysty apel podczas, którego uczniowie zaprezentowali świąteczne przedstawienie przygotowane przez panią Agnieszkę Pankau i panią Katarzynę Nowacką. Oprócz uczniów, rodziców i nauczycieli, przedstawienie obejrzeli także zaproszeni goście: Wójt Gminy Świeszyno- pani Ewa Korczak, Przewodniczący Rady Gminy Świeszyno- pan Bogdan Koryga, zastępca Wójt Gminy Świeszyno- pani Grażyna Karlińska- Ćwięka, Dyrektor Zespołu Oświaty Samorządowej- pani Beata Banaś-Dziobek, Ksiądz proboszcz Dawid Fuławka, sołtys Świeszyna- pani Danuta Polechońska, prezydium rady rodziców oraz przedstawiciele patrona szkoły. Po przedstawieniu dzieci z oddziałów przedszkolnych i najmłodszych klas zaprezentowały kolędy i pastorałki,                a starsi uczniowie zaprosili wszystkich do wspólnego zaśpiewania kolędy. Podczas tego wyjątkowego przedstawienia każdy mógł poczuć magię świąt i zastanowić się co w tym szczególnym czasie jest dla nas najważniejsze. Na zakończenie pani dyrektor Joanna Remplewicz i pani wójt Ewa Korczak życzyły wszystkim zdrowych, spokojnych i bezpiecznych świąt.