Międzynarodowy Dzień Wolontariuszy

5 grudnia to wyjątkowy dzień. Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariuszy. W naszej szkole Koło Wolontariatu działa od wielu lat. Od 2 lat prowadzi je Pani Dorota Falko i Pani Anna Kurłowicz.  

W tym szczególnym dniu dla naszego Szkolnego Koła Wolontariatu obie Panie chciały przedstawić nam swoich najaktywniejszych wolontariuszy i opisać swoje dotychczasowe działania. 

W bieżącym roku szkolnym do wolontariatu należą: Angelika Sadowska, Wiktoria Zymek, Nikola Popowicz, Gabriela Muzyk oraz Nikolas Mielewczyk. 

Za nami już wiele akcji podczas których czyniliśmy dobro.  Ten rok szkolny trochę pokrzyżował nasze plany, ale nie poddajemy się i aktywnie działamy. Zorganizowaliśmy w szkole zabawny „Dzień Spódnicy”. Wciąż aktualna jest akcja „Marzycielska Poczta” czy „Góra Grosza”. Obecnie czekamy na piękne stroiki świąteczne, które przekażemy do koszalińskiego Hospicjum. Po powrocie do nauczania stacjonarnego mamy w planach kiermasz książek oraz zbiórkę karmy dla zwierząt. 

Nasi wolontariusze wielokrotnie wykazali się pomysłowością i chęcią niesienia pomocy innym. Są bardzo zaangażowani i mają wiele pomysłów. Chęć pomagania jest w nich ogromna. Dziś chcemy Wam ich przedstawić. Niech najwspanialszych wolontariuszy pod słońcem pozna cały świat! Dziękujemy Wam, jesteście wspaniali! Pani Dorotka i Pani Ania 

Autor: Dorota Falko

Oby Nowy 2021 Rok obfitował w radość, szczęście i powodzenie.

Nauczycielom i pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom życzę zdrowia i miłości, bliskości najważniejszych osób oraz wielu spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Niech spełnią się wszystkie noworoczne postanowienia. Niech Nowy Rok przyniesie nam nadzieję, że jutro będzie lepsze, bo normalne.

Do siego roku.

Joanna Remplewicz-

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. 27 WDP AK w Świeszynie